Často kladené dotazy

Pro zobrazení odpovědi rozklikněte příslušný nadpis:

Kde je čištění prováděno?
Čištění koberců a čalounění je vždy prováděno u zákazníka. Odpadá tedy časová ztráta spojená s cestou do provozovny.
Jaké jsou energetické nároky a požadavky?

Pro provedení nabízených služeb je třeba v blízkosti místa čištění zajistit jednofázovou zásuvku 230V. Délka přívodního kabelu přístroje je 10m, dále mám k dispozici 25 m prodlužovací kabel pro venkovní použití. Z toho důvodu by se čištěný prostor měl nacházet ve vzdálenosti max. 30 – 35 m od zásuvky.

Dále je třeba zajistit zdroj pitné vody, může být pouze studená, ideální je teplá voda. V případě, že to není možné, sdělte mi to prosím předem a zajistíme si ji sami.

Příkon přístroje je 1 580 W, cena za spotřebu elektrické energie za hodinu vysávání se pohybuje tedy kolem 8 Kč.

Za jakou plochu čištěného koberce platím?
Platí se pouze za čištěnou plochu koberce, tj. pokud je část koberce zastavěna nábytkem, tak se za tuto plochu neplatí.
Jak musím připravit koberec a čalouněný nábytek?
Stačí pouze odstranit z čištěné plochy a z její blízkosti předměty, které by mohly znesnadňovat čištění, tj. odstranit hračky a další drobné předměty, odstranit kabely ke spotřebičům nebo je alespoň sdružit do jednoho svazku, odstranit z přilehlého nábytku cenné nebo křehké předměty, které by mohly být při manipulaci s čistícím přístrojem poškozeny nebo shozeny.
Musím před extrakčním čištěním vysávat koberec a čalounění?
Nemusíte provádět suché vysávání koberce, v případě čalounění toto je již v ceně extrakčního čištění, v případě koberců je cena za tuto službu velice příznivá, navíc používám vysoce výkonný přístroj s klepačem koberců, který připraví koberec mnohem lépe a důkladněji, než běžný domácí vysavač.
Musím odstranit nábytek z koberce?
Stačí odstranit pouze lehký nábytek, jako jsou židle, křesla, stoly, vázy, apod. V případě, že budete chtít provést čištění i pod rozměrnějším nábytkem (sedačka, komoda apod.), mohu Vám s jeho odstěhováním pomoci, po extrakčním čištění je však třeba tento nábytek nepokládat přímo na koberec, tj. buď jej odstěhovat mimo koberec a vrátit jej až po vyschnutí koberce (2-4 hodiny), nebo jej po vyčištění přenést na původní místo s nutným podložením plastovými podložkami po dobu vysychání koberce.
Jak zjistím cenu služeb?

Cenu zjistíte jedním ze tří způsobů:

  • pomocí ceníku na internetových stránkách,
  • poptáním (mailem, telefonicky) a já Vám zašlu v co nejbližším termínu cenovou nabídku,
  • vždy ještě před zahájením služby Vám na místě sdělím konečnou cenu, kterou nepřekročím.

Závazná je vždy cena stanovená na místě, je to z toho důvodu, že na místě předem zjistím přesnou čištěnou plochu, přesný rozsah znečištění a další okolnosti, které mohou mít na cenu vliv.

Dostanu nějaký doklad o provedené službě?

Ano, na vyžádání dostanete doklad, kde budou uvedeny veškeré nutné údaje: datum, jméno, sídlo a IČ, označení služeb s množstvím a jejich cenou, celková cena a podpis.

Kromě hotovosti přijímám i platby platební kartou nebo mobilem (Google Pay a Apple Pay).

Nejsem plátce DPH.